Тиждень української мови та літератури в Азовській ЗОШ І-ІІІ ступенів (8 - 12 листопада)
9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято об’єднує серця тих, хто вболіває за долю української нації і майбутнє Українського Слова. Саме у ці святкові дні в Азовській ЗОШ І-ІІІ ст. проходив Тиждень української мови та літератури.
Урочисте відкриття відбулося 8 листопада. У цей день і впродовж усього тижня учні 5-8 класів змагались за звання «Найкращий знавець української писемності». Поринути у чарівний світ українського слова допомогла гра «Неймовірна круговерть». Велике задоволення викликала робота з панбуком «День української писемності та мови», коли учні записували цікаві факти про мову, складали сенкани, пригадували прислів’я та приказки і розфарбовували.
Багато школярів долучились до пошукової роботи на платформі «Всеосвіта», виконували вебквест «День української писемності та мови», завдяки цьому сучасному інструменту діти вчаться мобілізуватися і дуже швидко вирішувати нестандартні завдання, розвиваючи творче та критичне мислення, а також формуючи навички аналізу інформації.
Мова - душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. Тому наше завдання – зберігати і удосконалювати мову – одне з найцінніших надбань. З метою підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності учні 9 та 11 класів 9 листопада охоче приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2021 «Слідом за пам’яттю». Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед своєрідний флешмоб. День був пронизаний духом патріотизму, любові та шани до рідного слова.
10 листопада було проведено перший етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який організовується для вшанування творчої спадщини Кобзаря, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
Метою ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді. 11 листопада учні школи змагались за звання «Кращого знавця українського слова», закріпили мовні знання, творчі здібності, висловили власну позицію щодо сучасного функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя.
12 листопада було підведено підсумки та визначено переможців конкурсів, вікторин, вебквестів. Пишаємось нашими учнями, адже нас єднає належність до великого народу! Святкування Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб!