Учителі-словесники Азовської ЗОШ І-ІІІ ст. провели тиждень медіа- та інформаційної грамотності. Усі прийоми, які використовували педагоги, спрямовані на зацікавлення учнів: створення сторінок соцмереж від імені письменників чи літературних героїв, робота з QR-кодами, віртуальні екскурсії, сторітелінг, «інтерв’ю», вебквести.
На уроках української літератури учні 5-А і 5-Б класів (вчителі: Першина І.С., Устиченко І.В.) переглядали екранізації програмових творів, порівнювали авторський текст з режисерською інтерпретацією та власним баченням описаних подій. Адже домінування візуальних образів робить екранізацію навігатором у світі літературних текстів. Під час вивчення казки «Фарбований лис» І.Франка учні 5-А класу вчились створювати обкладинки, афіші до прочитаних творів, а учні 5-А класу – художньо ілюструвати образи та прочитані події.
Під час підсумкового уроку з вивчення творчості Кобзаря учні 8-А класу, працюючи у групах, узагальнили вивчений матеріал у формі фейсбуксторінки. За QR-кодами опрацьовували інформацію, створювали хмарки слів. Найбільше задоволення в учнів викликало проходження вебквесту «Таємниці генія Шевченка».
Пропонуємо і вам поринути у неймовірний світ пригод на сайті vseosvita.ua за посиланням:
7-А і 8-Б класи разом з вчителем, Вишнивецькою С.В., створювали фейсбуксторінку Тараса Шевченка, згадували основні події життя та творчості митця, аналізували поезії. Учні долучились до вебквесту «Таємниці генія Шевченка», успішно виконали завдання і знайшли закодоване речення-відгадку.
Така робота допомагає урізноманітнювати навчальний процес, розвиває фантазію, відтворити особисте ставлення до письменника чи героя твору.
Учні 7-Б, 9 та 10 класів зробили крок до медіаграмотності та отримали базові навички про правила виходу з інформаційної бульбашки, розрізнення фактів та суджень, особливості перевірки інформаційних джерел для уникнення маніпуляцій.
Учні створювали образ медіаграмотної людини методом паперопластики, складали сенкан на тему «Факти та судження», використовували тести для перевірки знань.
Уроки української мови та літератури – сучасна платформа для формування медіаграмотної особистості, яка критично мислить, вчиться шукати і перевіряти інформацію, аналізувати медіаповідомлення і самостійно створювати власні медіапродукти.